צינה גז

אזור: אזור, מרכז הארץ

פרטי התקשרות: 054-4538238 - tsina@012.net.il

תאור:

 שמי צינה גז, עובדת בקליניקה פרטית בטיפול אינטגרטיבי המשלב פסיכותרפיה מזרח- מערב ( בראייה דאואיסטית) , רפואה סינית ותזונה ( בהבטיה המערביים והסיניים). חברת איגוד ישראלי רב- תחומי לפסיכותרפיה.

מסלול אקדמי:

בשנת 81 סיימתי לימודי תואר ראשון  (כולל התמחות) בתזונה קלינית – פקולטה לחקלאות, רחובות, האוניברסיטה העברית.

בשנת 83 סיימתי תואר שני בביוכימיה -  פקולטה לחקלאות, רחובות, האוניברסיטה העברית.

בשנת 2015 – סיימתי תואר ראשון בפסיכולוגיה ( 'מסלול חוג לאחר תואר') – האוניברסיטה הפתוחה.

לימודי תעודה:

2007-2010 בוגרת מסלול תלת שנתי פסיכותרפיה מזרח-מערב; לימודי המשך בביה״ס לעבודה  סוציאלית, ת״א.

2009- קורס שנתי – לימודי המשך ברפואה סינית  בגישת 5 האלמנטים (הבטים פיזיים ורגשיים) ד"ר יאיר מיימון.

 

2006 – קורס שנתי- לימודי התמקדות (focusing) אצל ד"ר עצמאות פרלשטיין. 

2003-2005 - לימודי דמיון מודרך, מרכז רטר.

2004-2007 – קורס מורי יוגה ( בשיטת איינגאר) הפילוסופיה של היוגה ותרגול האסנות.

1993-1997 – לימודי רפואה סינית , מדיסין.

 

התפתחות מקצועית:

המסלול האקדמי, לימודי התעודה השונים והעבודה עם המטופלים, שנעשו במקביל לאורך שנים רבות, יצרו  בהדרגה ׳חיבורים׳ מפתיעים  - נפתח עבורי עולם עשיר, מרגש ומתחדש. 

מעבודתי כדיאטנית קלינית, במשך שנים בבית חולים ובקליניקה הפרטית, היה השילוב עם הרפואה הסינית נקודת מפנה משמעותית בדרך זו של ׳חיבורים׳,  שבאה לידי ביטוי בחיי האישיים והמקצועיים.

מעבודה קלינית עם תחלואי הגוף בגישה מערבית, לנגיעה ראשונית עם התפישה הדאואיסטית שרואה בגוף ובנפש יחידה שלמה שאינה נתנת להפרדה. גישה המטפלת בצ׳י שהוא תמצית חיוניותו של האדם. 

הרגשתי יותר ויותר כיצד ההזנה דרך הגוף וההזנה דרך הנפש חד הם. האם אנו אוכלים יותר, ללא תשומת לב רק בשל צרכי הגוף ? כאשר מאבדים  את החשק לאכול האם זה שוב, רק בגללו? האם הצ׳י ׳יודע׳ מתי הוא נפגע מפאת מחלה גופנית ומתי בגלל מועקה או טראומה רגשית? 

שאלות רבות כגון אלו הובילו אותי בהדרגה לתוך עולם הפסיכותרפיה. לאחר חיפושים מתמידים ולימודים נוספים, מצאתי לבסוף קורת גג בפסיכותרפיה מזרח- מערב, המניחה בבסיסה שהגוף, הנפש ( והרוח) קשורים בעבותות. כפי שהיין והיאנג  מקיימים ומגדירים זה את זה, אין משמעות לקיום האחד ללא האחר ולכן אין צורך לבחור או לשפוט -  מי משניהם חשוב יותר.  

אכן לימודי הפסיכותרפיה והתהליך העמוק שאותו עברתי , הוו נקודת מפנה נוספת קריטית בתוך חיי האישיים והמקצועיים. ברוח זו אני מטופלת, מודרכת ומטפלת כבר מספר שנים בקליניקה הפרטית. במקביל עוסקת בהתנדבות בקידום ענייני איגוד ישראלי רב תחומי לפסיכותרפיה שמשמש קורת גג למטפלים מגישות דומות. מקווה להמשיך ולחלוק את דרך ה׳חיבורים׳ המיוחדת שעשיתי עם כל מי שנמשך לחבור אל קסמה.