פרטים נוספים

פרטים נוספים על האירוע, הקליניקה והספר:

אירוע ההשקה

אירוע ההשקה יפגיש את הממד הקליני עם הממד התיאורטי של העבודה הנעשית במכון דמו"ת ובבי"ס 'מגע' במשך למעלה מ-25 שנה, לאורכן אנו עסוקים בבחינת האופן בו מסורות הטיפול במערב ובמזרח תורמות ונתרמות זו מזו. ברוח זו אנו מקיימים אירוע הנותן במה לתכנים ורעיונות מגוונים ולאמצעי ביטוי שונים, מילוליים ותנועתיים-תחושתיים.

במהלך האירוע נספר על הקליניקה החדשה, ועל המרחב החדש שהיא מציעה למטופלים ולאנשי-מקצוע, ונדגים את צורת העבודה בקליניקה על ידי הצגת מקרה שתלווה בהדרכה .IN VIVO נציג את ספרו של ד"ר יורי סלע ונדון בתרומתו המיוחדת לשדה המקצועי ולהמשגה התיאורטית שלו. נקדיש זמן לנוכחות והתבוננות בתנועה. נסיים את האירוע בפאנל בו ישתתפו אנשי מקצוע משדות שונים.

הקליניקה של מכון דמו"ת

הקליניקה של מכון דמו"ת מציעה טיפול נפשי המביא בחשבון ממדים רגשיים, פיזיים ורוחניים במטרה להקל על מצוקה וסבל ולטפח משאבים פנימיים. הגישה הטיפולית של הקליניקה מבוססת על מודל דמו"ת ל'פסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות', המשלב עקרונות ומושגים הלקוחים מהחשיבה הפסיכואנליטית וההומניסטית-אינטגרטיבית עם רעיונות ופרקטיקות הלקוחים מההגות הטאואיסטית והבודהיסטית ומהרפואה הסינית. הטיפול כולל מרכיב מילולי, המכוון להתבוננות וחקירה פנימית תוך מתן דגש על הנוכחות של גוף-נפש ברגע ההווה, ומרכיב לא-מילולי המכוון לתחושות הגוף הבאות לידי ביטוי בתנועה, בתהליכים גופניים, ובמבעים רגשיים, ולחיוניות הגופנית-נפשית.

הקליניקה מציעה שתי מסגרות של טיפול:

1. קליניקה לפסיכותרפיה אינטגרטיבית של נוכחות וחיוניות.

2. קליניקה לטיפול משולב של פסיכותרפיה ועבודה אנרגטית: שיאצו, רפואה סינית, צ'י-קונג. הקליניקה פועלת בשיתוף בי"ס 'מגע'. קליניקת דמו"ת פונה לקהלים מגוונים, וביניהם לאנשים עבורם טיפול נפשי הנשען באופן בלעדי על תקשורת מילולית אינו מתאים, והם מעדיפים להיעזר בערוצים לא מילוליים.

ספרו של ד"ר יורי סלע

ספרו של ד"ר יורי סלע עוסק בתיאוריות פסיכואנליטיות עכשוויות המכירות באי-נפרדות של גוף ונפש. הספר נעזר בדיאלוג הפסיכואנליטי-בודהיסטי על מנת לייצר המשגה חלופית ליחסי גוף-נפש. המשגה זו, הנשענת על הגות זן-בודהיסטית, מסבירה היטב מושגים כגון ה"ידוע שאינו ידוע" (כריסטופר בולאס), "משכנה של הפסיכה בסומא" (דונאלד ויניקוט) ו- at one-ment (וילפרד ביון) ומתווה עקרונות חדשים לטיפול הנפשי.

המשתתפים:

נעמי אורבך-שבילי, מטפלת מוסמכת ברפואה סינית. מייסדת ומנהלת שותפה במכון דמו"ת. סיימה לימודי תואר שני בפסיכותרפיה באוריינטציה בודהיסטית. לומדת טאואיזם, ומלמדת וחוקרת את התרומה של ההגות הטאואיסטית לפסיכותרפיה. מטפלת ביחידים ובזוגות בפסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות, ומדריכה. מתרגלת, ומלמדת צ'י-קונג.

פרופ' דני ברום, פסיכולוג קליני. המנהל והמייסד של המרכז הישראלי לטיפול בפסיכו-טראומה, בית חולים הרצוג, ירושלים. מטפל וחוקר את השפעותיה של טראומה על בני אדם. לאחרונה פרסם מחקר על היעילות של Somatic Experiencing בטיפול בהפרעות פוסט-טראומתיות.

עינת דרוקר, פסיכולוגית קלינית. מנהלת מערך השירות הפסיכולוגי בבית חולים "העמק" עפולה, המשולב בשירות הפסיכיאטרי וביחידות הרפואיות של ביה"ח. שותפה להטמעת עבודה טיפולית משלבת חשיבה וגישות של "גופנפש" בביה"ח "העמק". מרצה בתחום החשיבה הדינמית, במיקוד על היבטים התפתחותיים ואינטגרטיביים בטכניקה הטיפולית.

איתי הופמן, עו"ס (M.S.W). בוגר לימודי פסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח-מערב. מנהל הקליניקה של מכון דמו"ת. מנהל תחום מחקר, הדרכה ופיתוח, עמותת יד רחל. מטפל במבוגרים בפסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות ובהורים וילדים בהתערבויות משפחתיות מבוססות התקשרות ואינטר-סובייקטיביות. מוסמך בזן-שיאצו (בי"ס 'מגע') ובהוראת טאי-צ'י, צ'י-קונג, ומדיטציה.

רונית מלכין, מטפלת בכירה בזן שיאצו, בוגרת ומלמדת בבי"ס ׳מגע׳ ובמכללת שלם. מורה לצ׳י קונג.

ד"ר יורי סלע, פסיכולוג קליני, מוסמך בפסיכותרפיה אינטגרטיבית. מייסד ומנהל שותף במכון דמו"ת. ב-30 השנים האחרונות משלב בין חשיבה בודהיסטית וגישות מן המזרח לבין טיפול דינמי והומניסטי ממוקד-גוף. מטפל במבוגרים, בפסיכותרפיה אינטגרטיבית של נוכחות וחיוניות, ובפסיכואנליזה.

יניב פסו, מטפל בכיר בזן שיאצו מזה 28 שנה. מנהל בי"ס 'מגע'. משלב בטיפול כלים נוספים לפי הצורך: תרגול תנועתי ומדיטטיבי, שימוש בכלים מתוך הרפואה הסינית, המלצות תזונתיות ושיחה. מתאמן באומנויות לחימה ותנועה משנת 82' (דאן 5 בשיטת שוטו-קאן, צ'י-קונג).

טל שני, מטפלת בכירה בזן שיאצו, בוגרת בי"ס 'מגע'. תרפיסטית בתנועה ובמחול. משלבת כלים וטכניקות של התמקדות, תנועה אותנטית, שיטת STREAM (שילוב של SE עם טיפול בתנועה), קול ותנועה. בעלת ניסיון בעבודה עם אוכלוסייה מתחום בריאות הנפש.