פעילויות נוספות

פעילויות נוספות של מכון דמו"ת

במהלך למעלה מ-20 שנות פעילות צברנו ידע תיאורטי ויישומי רב הנשען על אבני היסוד של המכון ועל עקרונות ה'פסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות'. אנו שמחים לחלוק ידע זה עם גופים וארגונים נוספים ומיישמים ידע זה במגוון רחב של פעילויות, ימי-עיון, כנסים ועוד.

בימים אלו אנו עוסקים ב:

הנחיית סדנאות והרצאות לבכירים ומנהלים בתעשיית ההיי-טק

בשנים האחרונות הצטבר ידע מחקרי רב על התרומה של 'מיינדפולנס' (קשיבות) לעבודה בארגונים. נראה כי לתרגול של התבוננות פנימית מתוך תשומת-לב יש השפעה גדולה על התנהלות עובדים בארגון, החל בקידום הרווחה הפנימית של העובדים, דרך שיפור מערכות היחסים ביניהם, ועד לתרומה לשיפורם של יכולת הריכוז, יצירתיות, ביצועים מקצועיים ויכולות מנהיגות. מכון דמו"ת מציע מגוון סדנאות והרצאות שנועדו להזמין לעצור, לקחת נשימה ולהשקיט את התודעה המתרוצצת. כך ניתנת אפשרות לטפח את המשאבים הפנימיים, האישיים והארגוניים ולהתנהל באופן מדויק יותר במצבי לחץ גבוה, ניהול משברים, קבלת החלטות בתנאי חוסר ודאות, קונפליקטים וכד'. 

גיבוש מודלים של התערבות טיפולית

מכון דמו"ת מקיים צוותי חשיבה ועיון על-מנת להתאים צורות טיפול ייעודיות לקהלי-יעד שונים, זאת על-פי הפרמטרים הקליניים הנגזרים ממודל 'פסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות'.

מה הקשר בין סדנאות מבוא לפסיכותרפיה לאנשי מקצוע ולמטפלים במגע ובין טיפול במגע לפסיכותרפיה? האם המטפל האלטרנטיבי רשאי גם לייעץ ובאילו תחומים? מתי הטיפול במגע עדיף ומתי נכון להפנות לטיפול בפסיכותרפיה? במסגרת שיתוף פעולה עם בי"ס 'מגע' להכשרת מטפלי שיאצו אנו עוסקים בשאלות אלו מזה שנים רבות. בקיץ הקרוב נמשיך ונתקדם בכיוונים אלו בקורס חדש שעתיד להיפתח. אנא עקבו אחר ההודעות באתר זה ובאתר בי"ס 'מגע'

פעילות אקדמית ומקצועית

בנוסף מקיימים ראשי-המכון ובוגריו פעילויות אקדמיות ומקצועיות במסגרות הכשרה ולימוד שונות כגון 'התכנית לפסיכותרפיה' בפקולטה לרפואה, אוני' תל-אביב, 'דימול' ביה"ס המרכזי להכשרת עובדי-רווחה ועוד.

אם אתם מתעניינים באחת מפעילויות אלו אנא צרו אתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם.